10/17/2018


Історія шовку


Шовк з'явився в Китаї більш 6000 років тому, ця тканина була привілеєм знаті, а секрети її виробництва зберігалися століттями під загрозою смертної кари. Основний матеріал для виробництва шовку – волокно кокона тутового шовкопряда, яке маючи трикутний перетин, додає тканині матовий блиск. Товщина волокна вимірюється в мікронах, а от довжина размотанной нитки може досягати 1500 метрів.


                                        

Які ж властивості натурального шовку роблять його таким популярним і бажаним?

Вся справа в красі готового полотна, його щільності, гігроскопічності, а також відмінну вентиляцію тканини. Одяг та постільна білизна з шовку дарують неперевершений комфорт. Однак, все це стосується тільки натурального шовку, з цього витікає наступне важливе питання – як відрізнити натуральний шовк від штучного? Для визначення натурального шовку є кілька перевірених способів.

Як відрізнити натуральний шовк від штучного:

 

  • Придивіться до структури полотна – натуральний шовк не може мати иделаьно гладку поверхню ниток. Натуральна нитка кокона тутового шовкопряда має різницю в товщині, що робить поверхню готове тканини злегка неоднорідною.
  • Колір і блиск. Натуральний шовк має кремовий відтінок, що також продиктовано природним кольором волокон. Блиск, що виходить від тканини, має приглушений відтінок, якщо тканина буквально світитися білосніжним кольором, то перед вами підробка.
  • Шовк дуже швидко приймає температуру тіла, взимку він утримує тепло, а влітку не дає тілу перегрітися. Погладьте рукою тканину, якщо відчуваєте виразну прохолоду, то шовк – штучний. Натуральний шовк завжди буде на дотик температури вашої руки.
  • Підпаліть кілька ниток з цікавого для вас полотна. При спалюванні нитки не повинні плавитися, тліти. Ниточки повинні обгоріти, залишивши на кінці невелику кульку темно-сірого кольору, що легко розтирається в попіл, видаючи при цьому запах паленого пір'я або вовни.
  • Спробуйте розірвати невеликий клаптик тканини. Якщо у вас в руках натуральний шовк, то він вам не вдасться. Міцність шовкового полотна можна порівняти з міцністю дроту зі сталі. Якщо ж тканина штучна, вона розповзеться по волокнах навіть при досить сильному впливі.


Існує стійкий стереотип, що шовк – це гладка ковзка тканина, яка не кращим чином підходить для піжам і постільної білизни. Це не так, оскільки, залежно від товщини використовуваної нитки, існує кілька видів шовку – атлас, крепдешин, мокрий шовк.

  • Атлас – це класичний представник шовкового полотна, має той самий глянцевий блиск і гладку структуру. Після машинного прання атлас набуває цікавий ефект – а саме, на дотик він стає схожим на ніжну лайку. Це можливо тільки з натуральним атласом, вироби із синтетичних тканин, навіть після багаторазових прань, не змінять своїх тактильних властивостей.
  • Крепдешин, креп жоржет, шифон – текстурний шовк без гладкості. Ці види шовку мають разючу міцність при незмінній тонкості полотна, крепдешин і креп жоржет має невелику еластичність вздовж а також по діагоналі волокон, що робить їх ідеальними претендентами на виробництво простирадел на резинці.

Немає коментарів:

Дописати коментар