10/25/2019

Рукоділля - спосіб покращити здоров’я

Рукоділля - спосіб покращити здоров’я

    Рукоділля було поширеним і улюбленим жіночим заняттям протягом багатьох століть.
Так, ще жителі Стародавнього Китаю вбачали зв’язок між рухами рук і розвитком головного мозку. Вони вважали, що вправи за участю рук і пальців гармонізують тіло і розум, позитивно впливають на пам’ять. Дійсно, рефлекторні точки, розташовані на кінчиках пальців, подають імпульси центральній нервовій системі.
    Стимуляція цих точок цілюще впливає на внутрішні органи, тому ефект від рукоділля виявляється таким же, як і від масажу.
У давнину заняття рукоділлям були поширені серед різних верств суспільства. На жаль, сучасне людство дедалі менше працює руками. Адже тренування потрібне не тільки м’язам. Як м’язи атрофуються без роботи, так і здатності правої півкулі слабшають, якщо їх не використовувати.
Хоча психологи й невропатологи, зрозуміло, нам про це нагадують. З’явився навіть термін «арт-терапія». В основі її лежить ідея, що «ручна» творчість дозволяє знімати стрес і створювати позитивні емоції.
    З’ясувалося, що нервовій системі людини властиво генерувати природні електричні імпульси, що виникають в нервових клітинах, м’язах і з’єднують їх нервових волокнах.
Багато людей люблять займатися рукоділлям у вільний час, особливо в період відпустрки. Проте багато хто досі не знає про переваги рукоділля для розумової діяльності. Немає більшого задоволення, ніж побачити результат своєї діяльності, зроблений власними руками. Але, як не дивно, це твердження фактично має наукове підґрунтя.
    Перш за все, коли ми говоримо про ремесла, дійсно маємо на увазі все, що ви робите своїми руками. Ціллю є особистий розвиток, креативність та просто розвага. Коли йдеться про дітей, переваги рукоділля безмежні. Воно допомагає всебічному розвитку, а також розвиває фантазію та творчість. До того ж ремесла покращують фізичні та емоційні здібності, оскільки в процесі виготовлення чогось використовуємо розум, очі, руки, щоб виразити себе. Для дорослих ця діяльність може стати щоденним хобі. Саме тому ремесла такі корисні!