Сторінки

БАНК ІДЕЙ ДЛЯ ТВОРЧИХ ПРОЄКТІВ (ІНТЕРНЕТ-ДЖЕРЕЛА )

МАЙСТЕР-КЛАС (інтернет-джерела )

ТЕХНОЛОГІЯ ПОБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА САМООБСЛУГОВУВАННЯ

2/16/2016

Екскурсія в краєзнавчий музей

  29 жовтня 2015 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки „Світ особливого”, на якій демонструвалися вишиті рушники Світлани і Галини Махонюк (с. Овадне Володимир-Волинського району) та кераміка Володимира Кусика(м. Луцьк).
   Галина Махонюк – заслужений майстер народної творчості України. Сьогодні для лучан вона представляє багаторічний творчий здобуток створений спільно з сестрою Світланою (19642009). Це власна колекція, що становить сто рушників, вишитих різними техніками (хрестик, занизування, виколювання, вирізування, лічильна гладь, мережки). Демонструється вона на численних виставках в різних регіонах України і за кордоном. Привертає увагу відвідувачів поєднанням традиційних українських візерунків у власній композиційній єдності, витонченістю, чіткою виразністю тощо. Вишиті рушники Галини і Світлани Махонюк не залишать байдужими поціновувачів традиційного мистецтва народної вишивки, сучасних майстрів.
   Володимир Кусик – художник декоративно-ужиткового мистецтва (кераміст). Більше двадцяти років створює гончарний посуд, керамічну пластику. Відроджував традиції виробництва чорно-димленої кераміки Волині. Працював у творчих майстернях Луцька. Бере активну участь у фестивалях, ярмарках. На виставці „Світ особливого” демонструється 160 робіт створених Володимиром Кусиком. Макітри й миски, глечики й збанки, кружки, кухлі, баклажки, підсвічники тощо вирізняються досконалістю форм, різноманіттям „виписаних” орнаментів.
   Виставка створена Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинським обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Галина Махонюк і Володимир Кусик є членами Спілки майстрів й представляють творчість нашого краю, як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні.
   „Світ особливого” демонструє своєрідну творчість непересічних особистостей і запрошує до знайомства з незвичайними мистецькими творами волинських майстрів.

Немає коментарів:

Дописати коментар